banner

Bellis

Circle of Light

Pohlaví: samice
Plemeno: coronet
Zbarvení: krémová
Barva očí: tmavé
Datum narození: 18.04.2004
Datum úmrtí: 28.10.2005
Věk: 1 rok, 6 měsíců a 10 dní
chovné

Kikinku jsme si přivezli z Německa z Leeru z chovatelské stanice Ostfriesen-Schweinchen. Je to bílá modrooká coronetka bez pigmentu. Narodila se 18.4.2004 a když jsme si ji pořídili 6.6.04 byl jí jeden měsíc a dva týdny. Je nádherně chlupaťoučká a má krásnou srst. Zatím se ještě vcelku bojí, ale už 1bigzačíná vykukovat z domečku, tak doufáme, že si brzy zvykne. Ještě se nedá určit, jaké jídlo má nejradši (když to píšu, tak ji máme doma první den :-), ale zatím spapala vše, co jsme ji nabídli :-).

Jednoho dne 5.6.2004 k nám zavítala cizí návštěva. Nikdo z výběhu nevěděl co se děje. Chvíli tam pobyli a pak mě nějaká paní začala honit po výběhu a chytat. Ale já se jen tak lehce nedala, tak to chvilku trvalo, ale pak jsem se přeci jenom nechala chytit. Po té mě dali do nějaké přenosky a cizí návštěva si mě odnesla do auta. V autě mě přemístili do větší klece. Za chvilku to se mnou začalo drncat. Vyjeli jsme. Zprvu jsem byla docela vylekaná, ale když si mě nová panička vzala na klín, tak jsem se uklidnila, spapala kus okurku a mrkve a paničku celou počůrala (asi z toho neměla moc radost :-) ). Velkou část cesty jsem strávila mazlením na klíně a pak i v klícce. Cesta byla dlouhá a prý trvala cca 12 hodin. Když jsme dorazili, donesli mě domů a dali do nové ubikace. Zatím jsem tam sama, aby noví majitelé zjistili, jestli jsem zdravá. Asi tak za týden nebo dva týdny konečně poznám nové kamarády, tak už se těším :-).

Tak už jsem konečně s holkama od 29.6.04 ve společný ubikaci a mooc se mi tam s nima líbí :). S Faťou i Áďou si bezvadně rozumím :-). Už jsem pořádně vyrostla, i když jsem podle paničky ještě malinkej prďola :). Vážím už přes 500g :-)

Dne 28.10.2005, v pátek kolem deváté hodiny nás Kikinka po dlouhém boji navždy opustila :-(((. Nemoc se táhla kolem týdne, návštěvy u veterináře, braní antibiotik, ani pravidelné dokrmování stříkačkou už jí život nezachránilo. Příčinou bylo nejspíš selhání ledvin. Je nám to strašně líto, že nebylo v našich silách jí pomoci a je nám už teď po ní moc velké smutno ... Kiki nikdy na tebe nezapomeneme!

Rodokmen:

MATKA

Starlight
coronet, bílá

OTEC

Otis
merino, bílá

MATKA

Eilouwy
texel, krémová

OTEC

Winnetou
coronet, bílá

MATKA

Paloma
šeltie, bílá

OTEC

Woudstrahl
texel, šiml krémová

Fotogalerie